5 zalet sztucznych choinek

5 zalet sztucznych choinek

Nie będziemy namawiać do zakupu sztucznej choinki. Kto od lat ubiera drzewko z lasu, ten mógłby zmienić zdanie, jedynie po historii równej tej, która przydarzyła się naszej menedżerce. Lubicie anegdotki z dreszczykiem? W dzień Wigilii, podczas lepienia uszek, wylęgło się z najpiękniejszej na świecie bieszczadzkiej choinki – stado mikropajączków. Wesołą gromadą, między wigilijnym barszczem a smażonym karpiem, wędrowały po całym domu. Pochowały się pod deskami, a do wiosny nabrały mocarnych rozmiarów. Lato spędziły, wylegując się na nagrzanych słońcem ścianach mieszkania, strasząc gości monstrualną aparycją. Od Wigilii 2018 nasza koleżanka jest największą fanką sztucznych choinek w Restilo i wypunktowała 5 najbardziej istotnych zalet posiadania takiego drzewka.

1. DLA OSÓB, KTÓRE WYJEŻDŻAJĄ NA ŚWIĘTA

Coraz więcej z nas łączy się w pary z osobami z różnych części Polski i świata. Taka sytuacja wymaga podróżowania między domami podczas okresu bożonarodzeniowego. Nie decydujemy się na zakup choinki żywej, bo zakładamy, że „nie dotrwa” naszego powrotu i rezygnujemy ze świątecznego klimatu w naszym domu. Posiadając choinkę sztuczną, możemy ubrać ją na tydzień przed wyjazdem i cieszyć się magicznym urokiem lampek choinkowych tuż po powrocie.

2. CHOINKA SZTUCZNA IDEALNA DLA MAŁYCH DZIECI I INNYCH PSOTNIKÓW

Z pewnością jako rodzic, traktujesz ubieranie choinki bsymbolicznie. Wyobrażenia magicznej tradycji, mogą jednak różnić się od rzeczywistości. Jeśli zakupione drzewko kole igłami delikatną skórę dziecka, może wywołać w maluchu strach i niechęć. Choinka sztuczna wykonana z miękkich bezpiecznych materiałów, pozbawionych ftalanów i kadmu ma zaogrąglone końce igieł. Dzięki temu jest „miła” w dotyku i elastyczna. Jeśli w Waszym domu mieszka mały psotnik, możecie wybrać choinkę na pniu i postawić ją w ozdobnym koszu wiklinowym na wysokości, tak, aby ciekawskie łapki nie miały do niej dostępu. W przypadku ewentualnego upadku, choinka sztuczna wyjdzie bez szwanku – w przeciwieństwie do żywego drzewka.

3. DRZEWKO BOŻONARODZENIOWE W DOMU PEDANTA I ZAPRACOWANEGO

Kto chociaż raz miał w domu żywe drzewko, ten wie, że z wyborem choinki jest jak z zakupem używanego samochodu – nigdy nie wiesz na 100%, co kryje się pod maską. Pomijając ekstremalną sytuację z naszego wstępu, może po prostu okazać się, że zakupione za niemałą kwotę (w 2022 r. ceny choinek wzrosną i mogą sięgać nawet 400 zł) drzewko, przeszło ciężką przeprawę i jest wysuszone, przemarznięte albo chore. Mimo nawadniania, nie chce pić wody, a jego igły nieestetycznie brązowieją i opadają w zawrotnym tempie. Sytuację może uratować nawadnianie wodą z cukrem i odpowiednie przycięcie pnia. Jeśli zatem lubimy porządek albo nie mamy czasu na codzienne sprzątanie igieł z podłogi, polecamy wziąć pod uwagę mniej optymistyczny scenariusz i rozważyć bezpieczną opcję, jaką jest sztuczna choinka.

4. SZTUCZNA CHOINKA JAK ŻYWA

Wiele osób nie bierze pod uwagę sztucznej choinki, ponieważ są przekonani, że będzie wyglądać… no cóż, sztucznie ;) W Restilo znajdziecie modele choinek (Greeny, Santa, Jouliet), które do złudzenia przypominają żywe drzewka – nie tylko z wyglądu, ale również w dotyku. Dla miłośników zapachu lasu w domu mamy propozycję, aby postawić na stole wazon z ciętymi gałęziami sosny, odpalić świeczki o zapachu sosny albo powtykać w wolne przestrzenie sztucznej choinki cięte gałązki iglaste i przymocować je drucikiem. Dekorowanie drzewka naturalnymi gałązkami oraz ozdobami z drewna, rafii i suszonych owoców to modna i estetyczna alternatywa dla ubierania żywej choinki.

5. DLA LUBIĄCYCH OSZCZĘDZAĆ

Zachęcamy, by inwestować w drzewka dobre jakościowo, które przeżyją z nami przynajmniej 10 lat. Jednorazowy zakup sztucznej choinki to koszt rzędu 250-1500 zł (w zależności od wielkości i rodzaju wykonania). Rozkładając ten wydatek na 10 lat, nie potrzeba wyższej matematyki, by dojść do wniosku, że zakup sztucznej choinki jest po prostu bardziej ekonomiczny niż coroczna wyprawa po żywe drzewko, które po Trzech Królach prawdopodobnie wyląduje pod śmietnikiem.

Autor: Ewelina Rozwód
Marketing Manager w Restilo - pisze, filmuje i komunikuje. Wierna idei, że wnętrza są uosobieniem charakteru mieszkańców, a prawdziwe życie - inspiracją do tworzenia wygodnej przestrzeni domowej.
Odwiedź nas:

To Top