Trend boho glam - bohema w luksusowym wydaniu

Trend boho glam - bohema w luksusowym wydaniu

Kreatywność, elegancja, luz i odrobina romantyzmu – to wyróżnia trend glam boho. Wnętrza, które łączą w sobie szykowny glamour z nieformalnym boho mają charakter „nie do podrobienia”. Nie brakuje w nich dodatków poprzeplatanych złotem, drewnem, welwetem i rattanem. Odważne połączenia kolorystyczne przejawiają artystyczną duszę mieszkańców i wolność przekonań. By lepiej zrozumieć trend glam boho zajrzeliśmy do wnętrza Małgorzaty Owczarek, prowadzącej bloga na Instagramie @czajkahome.

CZY STYL GLAM BOHO ZAWSZE BYŁ CI BLISKI CZY NARODZIŁ SIĘ Z PRZYPADKU?

Ten styl w naszym wnętrzu narodził się „przypadkowo”. Zawsze marzyłam o wnętrzu boho lub takim „ikeowym”. Wprowadziliśmy się bez większości mebli. To było jak układanie puzzli. Element po elemencie doszliśmy do momentu, w którym jesteśmy, a nadal mamy jeszcze sporo pracy przed sobą.

CO JEST KLUCZEM DO STWORZENIA EKLEKTYCZNEGO WNĘTRZA W STYLU GLAM BOHO?

Kluczem do stworzenia wnętrza glam boho jest przełamywanie schematów i odwaga. Obawa, że coś nie będzie do siebie pasować to tylko niepotrzebny hamulec naszej kreatywności.

DOBIERAJĄC DODATKI KIERUJESZ SIĘ INTUICJĄ CZY SPRAWDZONYM SCHEMATEM?

Ten styl w głównej mierze opiera się na intuicyjnym postrzeganiu wnętrza. Kieruje się głównie głosem serca ;)

JAK ŁĄCZYSZ ZE SOBĄ KOLORY WE WNĘTRZACH?

Przeglądam sporo stron sklepów wnętrzarskich i inspiruję się, jak kolekcje łączone są ze sobą pod kątem kolorystycznym. Świetnym miejscem do nauki jest również Instagram i Pinterest. Jeśli spodoba mi się jakiś kolor np. fiolet, sprawdzam wnętrza, w których został wykorzystany i z jakimi kolorami go zestawiono.

3 ULUBIONE MEBLE/DODATKI W TWOIM DOMU TO…

1. W związku z tym, że najwięcej czasu spędzamy w salonie to obecnie stolik kawowy Alfes z Restilo jest moim ulubionym! Nie żartuję! 2. Oczywiście szafka rtv pod telewizorem - niestety nie byłam w stanie wynegocjować mniejszego telewizora i ubolewam, że nieco ją przytłacza. 3. Z dodatków lubię nasz dywan oraz kwiaty, które są naturalnym dopełnieniem wnętrza

Instagram @czajkahome
Odwiedź nas:

To Top