Jak czyścić baterie łazienkowe? 3 sposoby na okropne zacieki

Jak czyścić baterie łazienkowe? 3 sposoby na okropne zacieki
Perfekcyjny wygląd łazienki dotyczy nie tylko dobrze dobranych mebli, armatury i oświetlenia - w tym wnętrzu nieskazitelna czystość ma bowiem kluczowe znaczenie dla efektu! Zacieki na baterii łazienkowej – problem jakże powszechny i ujmujący przestrzeni sporo walorów wizualnych. Poniżej prezentujemy skuteczne sposoby na pozbycie się tych uporczywych i nieestetycznych plam.
Czym wyczyścić baterie łazienkowe - detergenty ze sklepu
Zakup gotowego detergentu nigdy nie zwalnia nas z przeczytania etykiety i zaleceń producenta. Baterie łazienkowe wykonywane są współcześnie z bardzo różnych materiałów. Z tego względu nawet uniwersalne mieszanki mogą okazać się nieodpowiednie do naszej armatury. Pod uwagę należy wziąć zatem przede wszystkim informacje dotyczące tego, do jakich powierzchni dedykowany jest dany detergent oraz jak należy go stosować. Niewłaściwe użycie np. środka do usuwania kamienia może zaowocować trwałym zniszczeniem delikatnej powłoki. Poza czytaniem etykiet dobrą praktyką okazuje się również stosowanie środków nie bezpośrednio na baterię, a poprzez zwilżoną płynem lub mleczkiem ściereczkę. Mikrofibra okazuje się tu wyborem doskonałym – na tkaninę wystarczy nałożyć odrobinę detergentu, a następnie przetrzeć nią obszary zabrudzone. Nie zapominajmy również, że większość produktów wymaga dokładnego spłukania wodą - po upływie wskazanego na opakowaniu czasu. Pozostawienie niektórych środków na zbyt długo może skutkować uszkodzeniami.


Czym czyścić baterie chromowane - domowe sposoby
Detergenty ze sklepów zwracają uwagę krzykliwymi etykietami. Gotowe środki obiecują nam również idealny blask i czystość już w 5 minut! Co jednak ciekawe, naturalne sposoby bazujące na wszystkim dobrze znanych środkach okazują się nie tylko równie skuteczne, ale i zdecydowanie tańsze oraz bezpieczniejsze w użyciu. Jakie produkty są szczególnie pomocne? Oto one:
- Soda oczyszczona - to z niej możemy przygotować niezawodną pastę czyszczącą. Po rozrobieniu trzech części sody z jedną częścią wody, mieszczankę nakładamy na fragmenty pokryte kamieniem. Pozostawiając tak przygotowany roztwór na 30 - 60 minut nie tylko nie ryzykujemy uszkodzeniem armatury, ale możemy również liczyć na to, że po dokładnym opłukaniu zauważymy widoczne zmniejszenie ilości nieestetycznego osadu.
- Ocet - roztwór octu z wodą w proporcjach 1:1 znajdzie mnóstwo zastosowań w każdej łazience. Pomoże w usunięciu osadu z twardej wody i mydła, zdezynfekuje przetartą powierzchnię, a nawet doda blasku wybranym fragmentom!
-
908,95 złSzeroka szafka pod umywalkę Dąb ELIANN
-
564,95 złSzafka pod umywalkę Dąb 80 cm KAYEENY
-
1 339,95 złSzafka pod umywalkę Dąb BLEAR
-
1 761,95 złSzeroka szafka stojąca pod umywalkę Industrialna Dąb SMOLEE
-
912,95 złPodwieszana szafka pod umywalkę Dąb LATNIA
-
1 032,95 złSzafka pod umywalkę 60 cm Ciemny dąb NIILA
Czyszczenie łazienki bez tajemnic
Choć nie ulega wątpliwościom, że stosowanie gotowych detergentów jest bardzo wygodne, to pamiętajmy, że niewłaściwe wykorzystanie może okazać się katastrofalne w skutkach. Poza baterią łazienkową, na szczególną uwagę zasługują również szafki pod umywalkę, których potraktowanie nieodpowiednim środkiem może doprowadzić do nieodwracalnego uszkodzenia powierzchni. Do regularnej pielęgnacji wnętrza kąpielowego doskonale sprawdzają się mieszanki wykonane z produktów takich jak soda, ocet i woda. Są one znacznie tańsze, bezpieczniejsze w użyciu oraz przyjazne dla środowiska. Pamiętajmy również, że najskuteczniejszym sposobem dbania o perfekcyjnie czystą łazienkę jest zapobieganie zabrudzeniom. Oczywiście nie we wszystkich kwestiach jest to możliwe, jednak istnieje pewien nawyk, który zdecydowanie warto wprowadzić do codziennej rutyny. Oprócz regularnego czyszczenia stref takich jak umywalka, wanna i bateria łazienkowa, po każdej kąpieli czy myciu rąk zwilżone wodą powierzchnie warto przetrzeć suchą ściereczką. Czynność ta zajmuje kilka sekund, a stosowana regularnie pozwala na ograniczenie gromadzącego się osadu z mydła i twardej wody. Dzięki temu czas i wysiłek poświęcany na generalne, cotygodniowe porządki, jest w efekcie znacznie mniejszy!

Najnowsze posty
-
Jak uzyskać efekt falowanych zasłon?15 Maj 2023
-
Jakie ręczniki plażowe są najlepsze?05 Maj 2023
-
Jak dbać o meble rattanowe? Przewodnik po meblach z rattanu.28 Kwiecień 2023
-
Jaka pościel jest najlepsza? Wszystko, co musisz wiedzieć o pościeli.20 Kwiecień 2023
-
Jak usunąć kamień z czajnika11 Kwiecień 2023
-
Jak bezpiecznie wnosić duże meble do domu?29 Marzec 2023
-
Jak wybielić firanki? Pranie i pielęgnacja.21 Marzec 2023
-
Jak dobrać dywan do szarych ścian?21 Luty 2023
-
Jak dbać o meble ze skóry ekologicznej?26 Styczeń 2023
-
Czym czyścić meble matowe, aby nie zostawiać smug?26 Styczeń 2023
-
Lustro w salonie - czyli jak optycznie powiększyć kawalerkę?13 Styczeń 2023
-
Jak urządzić salon z ciemnymi meblami?09 Styczeń 2023