Jak urządzić kącik jadalniany w kawalerce?

Jak urządzić kącik jadalniany w kawalerce?

Urządzanie kawalerki

można porównać do nakładania składników na małą pizzę - chciałoby się ją wypełnić aż po same brzegi, by wyciągnąć jak najwięcej smaku. I o ile mamy dowolność gdy jemy w pojedynkę, o tyle dzieląc pizzę na dwoje może okazać się, że brakuje miejsca na nasz ulubiony dodatek i trzeba postawić na kompromis. Uczciwe podziały przestrzeni w małym mieszkaniu to filar komfortu życia jego mieszkańców. Czasami musimy zrezygnować z ulubionego fotela, by w jego miejsce postawić biurko i stworzyć naszemu współlokatorowi kącik do home office, ale jest jeden element z którego nigdy nie powinniśmy rezygnować.

Miejsce do

wspólnego spożywania posiłków ma szczególne znaczenie w naszym życiu. I chociaż argumenty typu: „zazwyczaj jadamy na mieście” oraz „przecież można zjeść na kanapie” wydają się racjonalne to pamiętajmy, że nic innego, a właśnie stół (nawet ten najmniejszy) i dwa krzesła tworzą ciepło domowego ogniska. Bez względu na to czy wygospodarujemy 2,5 m2 w kuchni czy w pokoju (ha! Znamy też takich, co wylądowali szczęśliwi i najedzeni na balkonie!), możemy być pewni, że zrobiliśmy krok w kierunku poprawy jakości naszego codziennego życia.

Mieszkając w

kawalerce lub lokum o niewielkim metrażu nie powinniśmy odnosić się do realiów funkcjonowania w domu z wydzieloną jadalnią. Bez względu na warunki, powinniśmy zadbać o to, by stworzyć przestrzeń, która zbliży do nas do siebie.

Autor: Ewelina Zacirka
Marketing Manager w Restilo - pisze, filmuje i komunikuje. Wierna idei, że wnętrza są uosobieniem charakteru mieszkańców, a prawdziwe życie - inspiracją do tworzenia wygodnej przestrzeni domowej.
Odwiedź nas:

To Top