Jak ustawić dwie kanapy w salonie? Ciekawe aranżacje pokoju dziennego

Jak ustawić dwie kanapy w salonie? Ciekawe aranżacje pokoju dziennego

Pokój dzienny to pomieszczenie, które w każdym domu wygląda podobnie. Jeśli jednak chcemy sprawić, że nasz salon będzie jedyny i niepowtarzalny, wówczas kreatywność i otwarty umysł okazują się niezbędnymi komponentami. Nie każdy z nas ma jednak takie zdolności, dlatego spieszymy z pomocą! Poniżej przedstawiamy kilka ciekawych pomysłów na oryginalne aranżacje. Nasze propozycje bazują na ponadczasowym trendzie, w ramach którego, jako centrum wnętrza, wykorzystuje się dwie kanapy w salonie.

Salon z dwoma kanapami – dlaczego warto?

Wnętrza naszych domów powinny spełniać dwie nadrzędne funkcje. Oczywistym jest, że każdy chce, aby najbliższe otoczenie było stylowe oraz skomponowane w sposób harmonijny i spójny. Zaspokojenie potrzeb estetycznych to jednak nie wszystko. Życie codzienne szybko weryfikuje funkcjonalność sposobu aranżacji mebli. Właśnie dlatego, drugim kryterium, jakie naszym zdaniem również musi urzeczywistniać każda kompozycja, związane jest w praktycznością. Decydując się na dwie kanapy w salonie, możemy mieć pewność, że jeśli tylko zadbamy o ich właściwy ułożenie, efekt będzie doskonały pod każdym względem!

Jak umieścić dwie kanapy w małym salonie?

Niewielki metraż naszego pokoju dziennego nie musi oznaczać rezygnacji z wymarzonej wizji aranżacji. Jeśli chcemy umieścić w salonie sofy, to najlepszym rozwiązaniem, jest oparcie ich układu na schemacie przypominającym literę ,,L”. Dwie kanapy zamiast narożnika warto umiejscowić również w wybranym przez nas kącie, tuż obok ścian. Dzięki temu mamy pewność, że centrum pomieszczenia pozostanie wolne, a to z kolei sprawi, że wnętrze wciąż jawić będzie się jako przestronne. W małym pokoju dziennym zachowanie takiego efektu jest bardzo ważne. Przytłoczone nadmiarem mebli lub niewłaściwym ich układem aranżacje, są zdecydowanie mniej atrakcyjne i niepraktyczne.

Dwie kanapy w salonie o dużym metrażu

Mając do zagospodarowania dużą przestrzeń pokoju dziennego, oczywiste jest, że mamy znacznie więcej możliwości w zakresie układu poszczególnych mebli. Pod uwagę warto wziąć również typ wybieranych elementów wyposażenia. W przypadku przestronnego salonu, bez problemu możemy zdecydować się na układ składający się z sofy 3-osobowej, połączonej na przykład z modelem dwuosobowym. Świetny efekt osiągniemy po zestawieniu ze sobą tych samych siedzisk, różniących się jedynie rozmiarem. W takim przypadku nie musimy obawiać się o brak spójności naszej kompozycji, gdyż z całą pewnością będzie się ona prezentować doskonale! W kwestii rozmieszczenia wybranych ostatecznie mebli również mamy dużo możliwości. W pomieszczeniu o pokaźnym metrażu śmiało możemy postawić na zagospodarowanie centrum. Ustawienie strefy wypoczynkowej na środku nie spowoduje bowiem przytłoczenia, gdyż w otoczeniu wciąż pozostawać będzie dużo wolnej przestrzeni.

Funkcjonalny salon z dwoma kanapami

Osoby, które ponad wszystko cenią w swoim otoczeniu rozwiązania praktyczne, mają świadomość, jak duży wpływ na wygodę życia codziennego ma wybór praktycznych mebli. W małych pomieszczeniach szczególnie warto sięgać po elementy wyposażenia, które oferują nam dodatkowe korzyści. Do takich nadprogramowych cech można zaliczyć mechanizm rozkładania konstrukcji. Sofa do salonu z funkcją spania to doskonały pomysł na wyposażenie pokoju dziennego. Wielofunkcyjny mebel za dnia może służyć jako siedzisko, z kolei wieczorami sprawdzi się jako wygodne posłanie dla dwóch osób. Jeśli wybrane wnętrze jest duże, wówczas wspomniany element umeblowania warto zestawić z dodatkową sofą 2-osobową. Jak najlepiej zaplanować układ z takich segmentów? Ponownie przywołujemy aranżację sofy w kształcie litery ,,L”. Rozkładaną kanapę ustawmy obok wybranej ściany, natomiast drugie siedzisko zlokalizujmy prostopadle do pierwszego.

Dwie kanapy w salonie – perfekcyjny kącik wypoczynkowy

Salon to wnętrze, które tętni życiem towarzyskim i rodzinnym. To właśnie tutaj najchętniej spędzamy czas wspólnie z rodziną. Bez względu na to, jakie formy aktywności lub relaksu podejmujemy, przemyślanie zaprojektowana strefa wypoczynkowa w pokoju dziennym to element obowiązkowy. Układ składający się z dwóch sof zapewnia dużo komfortowej przestrzeni. Właśnie dlatego uważamy, że jest to jeden z najlepszych sposobów na zaplanowanie salonu.

Autor: Aneta Wójcik
Z aranżacją wnętrz związana zawodowo i z zamiłowania. Ceni minimalizm i kompozycje harmonijne, łączące piękno i funkcjonalność. Promotorka kreatywnego podejścia do projektowania domowej przestrzeni.
Odwiedź nas:

 

 

To Top