Kobiecy kącik

Kobiecy kącik

Jeśli jesteś kobietą, która ceni przestrzeń osobistą, to z pewnością (o ile już tego nie zrobiłaś) zastanawiasz się, jak urządzić kobiecy kącik. W naszej kulturze przyjęło się, że to mężczyźni potrzebują jaskini do kontemplacji i relaksu. Stereotyp przestrzeni prywatnej niezbędnej do zachowania równowagi życiowej i zdrowia psychicznego tak mocno zakorzenił się w podświadomości, że mało kto zadaje sobie pytanie, jak wygląda kobiecy odpowiednik „męskiej jaskini”.

No właśnie: jak? Każdy z nas potrzebuje w domowym zaciszu miejsca „tylko dla siebie”. Kilku metrów, które pomogą zachować indywidualność i odrębność. Zadaj sobie pytanie, co lubisz robić w wolnym czasie, co sprawia Ci przyjemność? Zastanów się, jak możesz wydzielić w domu przestrzeń na realizację projektu o roboczej nazwie: mój kobiecy kącik.

Potrzebujesz inspiracji? Spójrz, jak zrobiła to Agnieszka z profilu @strefa.agnieszkachlebda. Aga marzyła o zagospodarowaniu wolnej ściany w sypialni, gdzie będzie mogła przygotować się przed wyjściem i spisać szybkie notatki ze swoich pomysłów. Nie miała do dyspozycji całego pokoju, więc postawiła na elegancką konsolę i krzesło, które sprytnie zamaskowały niereprezentacyjny element wnętrza - kaloryfer. Uwagę przykuwa duże owalne lustro, które dodatkowo optycznie powiększa przestrzeń niewielkiego pokoju.

Magda z @zadomowiona_na_ziolowej znalazła miejsce dla siebie na antresoli poddasza. Przy kominku typu koza ustawiła sofę, stoliki kawowe i spersonalizowała przestrzeń dzierganymi kwietnikami i dodatkami, nawiązującymi do jej rękodzielniczej pasji.

Twój kobiecy kącik nie musi być miejscem spoczynku. Jeśli lubisz czytać książki i to Cię relaksuje to ok – znajdź w domu przestrzeń (np. pod zabudową schodów albo w salonowej wnęce) na postawienie ulubionego fotela, stolika bocznego i podręcznego regału z lekturami. Zawieś nad głową lampki lub udekoruj ścianę ramkami ze zdjęciami, które przywołują miłe wspomnienia.

Jeśli jednak wolisz spędzać czas aktywnie, na przykład ćwicząc w domu, przygotuj miejsce w jednym z pokoi, gdzie będzie znajdować się szafka z matą i akcesoriami do ćwiczeń. Postaw na niej sprzęt do odtwarzania muzyki, dyfuzor powietrza i zawieś kilka roślin zielonych, oczyszczających powietrze. Na podłodze rozłóż miękki dywan, a na ścianie zawieś półki, które wypełnisz przedmiotami, mającymi dla Ciebie szczególne znaczenie. Mogą tam znaleźć się również kominki zapachowe czy świeczki ledowe, które ułatwią Ci relaksację po ćwiczeniach. Gwarantujemy Ci, że tak przygotowana przestrzeń przyniesie Ci więcej korzyści niż trening pod suszarką z rozwieszonym praniem!

Autor: Ewelina Rozwód
Marketing Manager w Restilo - pisze, filmuje i komunikuje. Wierna idei, że wnętrza są uosobieniem charakteru mieszkańców, a prawdziwe życie - inspiracją do tworzenia wygodnej przestrzeni domowej.
Odwiedź nas:

To Top