Kolory jesieni 2022 we wnętrzach

Kolory jesieni 2022 we wnętrzach

Jesień w sezonie 2022/2023 nie będzie smutna! Światowi projektanci wnętrz przeganiają jesienną chandrę ekstrawagancką paletą kolorystyczną, zupełnie nietypową dla tej pory roku. Tej jesieni będziemy czerpać energię ze szlachetnego kobaltu, fuksjowego różu, słonecznej żółci, mandarynkowego pomarańczu, elektryzującego fioletu, soczystej zieleni Bottega i pastelowej lawendy. Z odcieni bardziej stonowanych wybrano odcienie brązu, butter yellow i srebrny metalik. Jak zestawiać te kolory ze sobą we wnętrzu, by wpływały pozytywnie na nasze samopoczucie?

Fiolet & czerń

Elektryzujący fiolet to odcień, który potrafi zdominować. Dobrze zatem sprawdzi się w drobnych dodatkach tekstylnych takich jak poszewki, gałki mebli czy ramy obrazów. Wygląda interesująco na materiałach welwetowych i skórzanych – również jako obicie foteli czy krzeseł. Szukajmy go w printach tapet, pościeli i narzut, gdzie jego odcień wybija się na tle klasycznej czerni.

Żółć i pomarańcz & brąz

Można by rzec, że żółcie, pomarańcze i brązy to klasyczne zestawienie jesiennych kolorów. „Można by”, bo w tym sezonie zobaczymy je w wersji awangardowej! Miodową żółć, ceglaste i herbaciane odcienie pomarańczu zastępują zdecydowanie odcienie: bananowa i słoneczna żółć oraz mandarynkowy, niemalże czerwony pomarańcz. Sprawdzą się we wszystkich wnętrzach, z wyjątkiem zimnych wnętrz skandynawskich.

Kobalt, oranż & fuksja

Te 3 kolory wyglądają fenomenalnie razem i osobno. Jeśli nie boisz się zdecydowanych połączeń – idź w to! Proponujemy zestawić kobalt, oranż i fuksję w komplecie krzeseł jadalnianych albo galerii na ścianie. Mix dla ludzi kreatywny i odważnych, która inspiruje do działań twórczych.

Zieleń & róż

Na pierwszy rzut oka jest to para, która wzbudza kontrowersje. Nie trzeba jednak sięgać daleko, by zauważyć, że to połączenie bliskie naturze. Kombinacja zieleni i różu świetnie sprawdzi się na ceramice oraz printach tekstylnych.

Wolą solo

Pastelowa lawenda, srebrny metalik i maślana żółć to odcienie delikatne i kobiece. By wnętrze nie wyglądało zbyt cukierkowo, postaraj się trzymać je od siebie z daleka. Srebrny metalik będzie wyglądać luksusowo na welwetowych zasłonach oraz w szklanych dodatkach do wnętrz (wazony szklane i ceramiczne) oraz wykończeniu mebli z dodatkiem marmuru i szkła (regały, stoliki kawowe i konsole). Pastelowa lawenda i maślana żółć odnajdą się w jasnych, niemalże białych wnętrzach, które zostałyby przytłoczone przez tradycyjne jesienne brązy i czerwienie.

Autor: Ewelina Rozwód
Marketing Manager w Restilo - pisze, filmuje i komunikuje. Wierna idei, że wnętrza są uosobieniem charakteru mieszkańców, a prawdziwe życie - inspiracją do tworzenia wygodnej przestrzeni domowej.
Odwiedź nas:

To Top