Lustro w salonie - czyli jak optycznie powiększyć kawalerkę?

Lustro w salonie - czyli jak optycznie powiększyć kawalerkę?

Aranżacja kawalerki to proces niełatwy – w końcu na niewielkim metrażu każdy element musi znaleźć optymalne miejsce. Wnętrze przytłoczone zbyt dużą liczbą sprzętów to efekt, który niestety bardzo często pojawia się w jednopokojowych mieszkaniach. Na szczęście znamy triki aranżacyjne, które mogą pomóc w optycznym powiększeniu małego metrażu. Lustro w salonie jest jednym z nich! Jak umiejętnie je wykorzystać? Dowiesz się tego z poniższego wpisu!

Lustro w salonie – dlaczego warto?

Profesjonalni dekoratorzy wnętrz doskonale wiedzą, jak wielką moc ma lustro. Wielu osobom bardzo często wydaje się, że owszem – jest to dodatek dekoracyjny i funkcjonalny – ale nie ma w nim nic nadzwyczajnego. W niniejszym wpisie chcemy jednak udowodnić, że rola zwierciadeł w naszych domach jest nie do przecenienia!

Gdzie powiesić lustro w salonie?

Nie ulega wątpliwościom, że im większe lustro, tym lepszy efekt. Oczywiście z wielkością nie ma też co przesadzać. Sama tafla powinna być dopasowana zarówno do wnętrza, jak i całej aranżacji. Aby znaleźć model optymalny, należy najpierw określić miejsce, w którym pojawi się dodatek. Możliwości w tym zakresie mamy całkiem sporo. Intuicyjnie wydaje się, że pusta ściana zlokalizowana np. nad komodą, jest wyborem trafnym. Jak najbardziej zgadzamy się z takim podejściem. Umieszczenie lustra ponad elementami wyposażenia, w tym w szczególności takimi, które nie przekraczają ok. 120 cm wysokości, to doskonały pomysł! Tafla staje się wówczas swoistym przedłużeniem mebla, znakomicie wypełniającym nieatrakcyjną, pustą przestrzeń.

Lustro może pojawiać się w salonie również w formie elementów nieco mniej oczywistych, takich jak efektowne ścianki działowe. Niewielkie modele świetnie wyglądają z kolei jako dopełnienie kompozycji składającej się z obrazów czy zdjęć. Taki układ zlokalizowany ponad

Lustro w salonie – wielkość ma znaczenie

Tafla zamontowana nad sofą to jeden z najpopularniejszych wyborów. Jak dobrać optymalną wielkość? Parametr ten może być uzależniany od różnych czynników. Jeśli tafla ma zawisnąć nad wspomnianą kanapą, to w przypadku prostokątnego lustra, które pojawi się w układzie horyzontalnym, warto postawić na model nie mniejszy niż ¾ szerokości oparcia. W przypadku okrągłego zwierciadła można śmiało postawić na średnicę odpowiadającą około połowie szerokości mebla. Duże lustro będące jedyną ozdobą danej strefy wygląda efektownie i zdecydowanie zwraca uwagę. Co więcej, zapewnia niezwykle silny efekt iluzji optycznej, na której zależy nam w największym stopniu. W małych pomieszczeniach należy zachować jednak umiar, gdyż za duży dodatek może przynieść efekt przeciwny do zamierzonego.

Jak powiesić lustro w salonie?

Wyznaczenie obszaru, w którym ma się pojawić lśniący dodatek, to tylko połowa sukcesu. Niemniej ważnym zagadnieniem jest dokładna lokalizacja. Na jakiej wysokości powinna się zatem znaleźć tafla? Podobnie jak w przypadku obrazów, odległość pomiędzy krawędzią oparcia

To Top