Meble wypoczynkowe dla wszystkich członków rodziny

Meble wypoczynkowe dla wszystkich członków rodziny

Od kilku tygodni (miesięcy?) szukasz mebli wypoczynkowych i nie wiesz, co wybrać, bo z tyłu głowy wciąż siedzi Ci dylemat, czy obicie sprawdzi się przy Twoim czworonogu? Nie marnuj więcej czasu! Odpowiedz na proste pytanie: Jaki jest mój pies/kot? Jakie ma zwyczaje? Zrób rachunek sumienia. Nie licz na to, że wychowasz od nowa zwierzaka, któremu do tej pory podawałeś na kanapie przekąski, a on ogrzewał Twoje nogi, leżąc wtulony w podłokietnik. Jeśli już jest za późno na wprowadzenie metod wychowawczych, wybierz meble w tkaninie obiciowej, która najdzielniej zniesie obecność Twojego niefrasobliwego domownika.

PIES SIĘ ŚLINI

Są psy, które potrafią ślinić się bez szczególnego powodu, a wpływ ma na to ich budowa pyska. I o ile nie planujesz ubierać go co dzień w gigantyczny śliniak – postaw na tkaninę łatwo czyszczącą, zaimpregnowaną przed wchłanianiem wody. Z takich obić bez trudu usuniesz ślady śliny za pomocą ręcznika papierowego lub wilgotnej szmatki. Psst! Przetestowane również na niemowlętach!

ZWIERZAK ZOSTAWIA SIERŚĆ

Bez względu na to, czy Twój pupil ma krótką czy długą sierść – jeśli ją traci, to z pewnością nie tylko na podłodze. Wówczas zdecyduj się na meble, pokryte tkaniną gładką (w dotyku niemalże satynową), z której zbierzesz zanieczyszczenia jednym pociągnięciem wałka do czyszczenia ubrań lub ściereczką z mikrofibry. Jeśli Twój pupil ma twarde i krótkie włosie, lepiej odpuść sobie sofę boucle. Taka sierść wbija się głęboko w strukturalną tkaninę pętelkową. Długie i miękkie włosy, przypominające w dotyku ludzkie, można wyczesywać z bukli za pomocą szczotki z naturalnego włosia. W taki sposób zapanujesz nad linieniem zwierzaka.

PUPIL OSTRZY PAZURY

W Twoich rękach leży połowa sukcesu! Pilnuj regularnego przycinania pazurków oraz postaraj się zapewnić drapak. W naszej ofercie znajdziesz tkaniny, które zostały przetestowane pod kątem zaciągnięć i są wysoce odporne, jednakże nie ma materiału, który w 100% obroni się przed ostrym pazurem. Alternatywą są wcześniej wspomniane tkaniny typu „baranek”. Ich wielowymiarowy splot sprawia, że zaciągnięcia od kocich pazurów znikną w sieci drobnych pętelek materiału.

WSZYSTKO GRYZIE!

Podgryzanie mebli, butów, a nawet ścian to typowe dla szczeniaków. Tak samo jak dzieci, potrzebują kości i gryzaków, by uśmierzyć dolegliwości dorastania. Dorosłe psy często psocą z nudów. Spacery i zabawy to najlepszy sposób na rozładowanie jego energii. Zdarza się, że niektóry psy niszczą meble z nerwów lub odczuwają lęk separacyjny. Wtedy jedynym ratunkiem jest kontakt z behawiorystą i cierpliwość. „U nas na gryzienie mebli pomogły zabawy węchowe. Jerry męczył się przy szukaniu smaczków schowanych po kątach. Dzięki temu był o wiele spokojniejszy w domu.” Olga, Stylistka i grafik w Restilo

Autor: Ewelina Rozwód
Marketing Manager w Restilo - pisze, filmuje i komunikuje. Wierna idei, że wnętrza są uosobieniem charakteru mieszkańców, a prawdziwe życie - inspiracją do tworzenia wygodnej przestrzeni domowej.
Odwiedź nas:

To Top