Trend modern scandi - nowy wymiar stylu skandynawskiego

Trend modern scandi - nowy wymiar stylu skandynawskiego

Styl skandynawski na dobre rozsiadł się w polskich wnętrzach. Od niespełna dwóch dekad nie znalazł dla siebie konkurencji i co sezon pojawia się w nowej odsłonie. Najchętniej miksujemy styl skandynawski z boho, glamour i loft. W roku 2022 na popularności zyskuje trend: scandi modern. Łączy w sobie klasyczne formy stylu skandynawskiego, które zestawiane są z bardziej wyrazistą kolorystyką. Królują tu kontrastowe połączenia zimnej bieli z granatem, butelkową zielenią czy musztardą. W dodatkach subtelnie pojawiają się złoto i srebro oraz czerń. By bliżej przyjrzeć się trendowi scandi modern zajrzeliśmy do wnętrza @ohhh_my_home. Zapraszamy!

Co było najpierw - biel czy granat?

Od zawsze wiedziałam, że postawię na jasne wnętrze. Wykonawcy podczas prac wykończeniowych nie mogli uwierzyć, że prawie wszystkie ściany w domu mają pomalować na biało. Postawiłam sobie za cel urządzenie wnętrza w stylu skandynawskim, gdzie obok bieli miało królować drewno. Neutralna baza daje mnóstwo możliwości aranżacyjnych, a poprzez zmianę dodatków można dopasować wnętrze do aktualnych trendów. Granat pojawił się później, tj. w momencie wyboru jednego przewodniego koloru do złotych dodatków. Później kilka żółtych akcentów, zieleń w kwiatach i przepis na scandi modern gotowy :-)

Jaki jest klucz doboru dodatków w Twoim domu?

Mam określoną paletę barw, w której się poruszam i tu nie robię ustępstw. Nawet kwiaty w wazonie muszą mieć określony kolor - taki objaw lekkiego perfekcjonizmu, który towarzyszy mi w każdej dziedzinie życia.

Czy szukając mebli, wpisujesz "styl skandynawski" czy przeglądasz wszystkie oferty?

Zawsze przeglądam wszystkie oferty, jednak finalnie moją uwagę przyciągają proste formy, mocno charakterystyczne dla stylu skandynawskiego czy nowoczesnego. I co najważniejsze - nie kupuję pod wpływem chwili. Prawie każdy zakup (prawie:-)) jest przemyślany i wymaga czasu. Długo może mi czegoś brakować, jeśli nie jestem pewna wyboru.

Jak zachować umiar i równowagę w planowaniu przestrzeni scandi modern?

To akurat nie jest trudne! Nie lubię zbyt wielu dodatków we wnętrzu, staram się myśleć praktycznie ale też nie twierdzę, że wszystko praktyczne być musi. Swoje restilo osiągnęłam poprzez dodatki w postaci świec, tekstyliów i wazonów. Bo tego nigdy za wiele, prawda?

Czy urządzenie wnętrza w stylu scandi modern jest kosztowne?

Najważniejsze to szukać, przeglądać, porównywać. Czasami trzeba pójść na kompromis bądź pewne wydatki przesunąć w czasie. A jak dodać naszemu wnętrzu odrobiny luksusu? Złote dodatki już od kilku sezonów są modnym trendem we wnętrzach, a w rzeczywistości nie są aż tak kosztowne, na jakie mogą wyglądać. Scandi modern to połączenie prostoty i elegancji, którą z rozsądkiem staram się wplatać w nasze wnętrze. A czy mi się to udało? Zapraszam do odwiedzenia mojego profilu na Instagramie :-)

Odwiedź nas:

To Top