Modern vintage

Modern vintage

Skąd pewność, że to modern vintage? Trend modern vintage jest symbiozą starego i nowego. Proste, nowoczesne linie i materiały zestawiane są z dodatkami i meblami „z duszą”. Jak tworzyć kontrastowe połączenia, które cieszą oko? Zasada nr 1: elementy we wnętrzu nie konkurują ze sobą, a uzupełniają się! Jeśli przez lata udało Ci się zebrać kolekcję mebli i dekoracji z historią, to połowa sukcesu za Tobą - posiadasz bazę do stworzenia wnętrza w stylu modern vintage. Jedyne, co Ci pozostało, to uzupełnienie przestrzeni nowoczesnymi formami. Nie wiesz, jak to zrobić? O tym, jak ze smakiem balansować na granicy modern i vintage, dowiesz się od Agaty, właścicielki domu, łączącego w sobie historię i modernizm, autorki bloga @a_mami_home.

Modern vintage przyszedł do Ciebie w trakcie urządzania domu, czy to jego historyczne korzenie sprawiły, że „po prostu nie mogło być inaczej”?

Sama nie wiem dokładnie czy to modern vintage przyszedł do mnie, czy ja do niego! Ale chyba ten styl bardzo łączy się z moim domem. Kiedy zamieszkałam w naszej ,,stajni", początkowo nie mogłam odnaleźć tam siebie. Długo szukałam odpowiedniego stylu i dla mnie, i dla tego domu. Później, od wazonu do wazonu, od stylowych dekoracji, doszłam tu, gdzie jestem.

Skąd wzięły się w Twoim domu meble i dodatki vintage?

Większość dodatków kupowałam sukcesywnie w graciarniach lub second handach. Czasem było tak, że wracałam z pustymi rękoma. Wiele rzeczy, które znalazłam u teściów w stodole lub na strychu udało się odrestaurować. Najbardziej kocham starą szafę, która stoi w sypialni. Jest to mebel już wiekowy! Doprowadzenie jej do stanu obecnego zajęło wiele czasu, ale myślę, że się opłacało! Stare radia dostałam od mojej mamy, która tak jak ja - jest kolekcjonerką ,,staroci”. Po niej odziedziczyłam ten gen.

Jak balansować na granicy modern i vintage, by zachować równowagę we wnętrzu?

Nie odpowiem wprost na to pytanie! Gdy widzę daną rzecz od razu rysuje mi się w głowie obraz, od razu wiem czy to pasuje do mnie czy nie! Czasem jest tak, że przestawiam coś kilka lub kilkanaście razy, bo wciąż mi nie gra. Jeśli nie gra, to po prostu rezygnuję i szukam dalej. Nie mam złotej rady jak łączyć te dwa style - musisz to po prostu czuć , to płynie z serca.

Wybierając meble i dodatki, bazujesz na konkretnych materiałach i teksturach, czy eksperymentujesz, łącząc je ze sobą?

Mój dom to jeden wielki eksperyment. Nigdy nawet nie zastanawiałam się i nie określałam go żadnym stylem. Po prostu kupowałam to, co mi pasowało, nie zważając na trzymanie się w konkretnych ,,ramach". Gdybym bazowała na konkretnym stylu to pewnie ciężko byłoby mi znaleźć się tu, gdzie teraz jestem.

Urządzając swój dom, realizujesz konkretny plan czy działasz spontanicznie?

Urządzanie domu to moja wielka pasja! Myślałam, że będę się realizować w zawodzie fryzjera, ale niewielu klientów pozwoliło na eksperymentowanie na głowie (choć było kilku, przyznaję!). Potrzebowałam czegoś, co da mi wolność do tworzenia bez zasad. Gdy wprowadziliśmy się do naszej ,,stajni" wszystko było szare i bure. Myślę, że to było to też związane z sytuacją, w której się wtedy znajdowałam, czyli zdrowiem mojego synka. Później, gdy było już lepiej, zrozumiałam, że kocham te wszystkie bibeloty i ,,ubierać" nasze wnętrza! Dostawałam wiele wiadomości od obcych mi ludzi, że mam pięknie zaaranżowany dom, smykałkę do urządzania i to wtedy właśnie złapałam wiatr w żagle.

Autor: Agata Dul
@a_mami_home
Odwiedź nas:

To Top