Modne meble wypoczynkowe 2023. Sprawdź najnowsze trendy wnętrzarskie!

Modne meble wypoczynkowe 2023. Sprawdź najnowsze trendy wnętrzarskie!

Czy należy ślepo podążać za trendami? Nie upieramy się! Ale z pewnością trendy wnętrzarskie mogą zainspirować do nowego spojrzenia na przestrzeń w naszych domach. Są one bowiem ściśle powiązane ze zmianami stylu życia społeczeństwa oraz tymi cywilizacyjno-gospodarczymi. Dlatego warto wiedzieć „co w trawie piszczy” i zerknąć na nie choćby z czystej ciekawości. W roku 2023 trendy wnętrzarskie skupiają się na naturalności, wygodzie i praktyczności. Jak te założenia przekładają się na design mebli wypoczynkowych? Przyjrzyjmy się!

NATURALNOŚĆ

Zatracamy się w pogoni za codziennymi sprawami, coraz rzadziej kontemplując otaczający nas świat. Projektanci mebli wypoczynkowych zachęcają, by zbliżyć się do natury poprzez zastosowanie we wnętrzach naturalnych materiałów i faktur zbliżonych do starych tkanin, takich jak grubo tkane płótna i len. Przeważa jasna i neutralna kolorystyka beży i kremów.

WYGODA I PRZYTULNOŚĆ

Coraz większy nacisk kładziony jest na ergonomię sof i narożników. Oprócz innowacyjnych rozwiązań konstrukcyjnych, zapewniających komfort naszemu kręgosłupowi, równie istotnym aspektem jest przytulność siedziska. Królują meble wypoczynkowe, w które można się „zapaść”, a one otulą nas miękkością.

ENERGIA KOLORÓW

Otaczające nas kolory mają realny wpływ na poprawę naszego samopoczucia. Kolorystyka 2023 jest bogata w barwy soczyste i pozytywnie nastrajające. Królują żółcie, głębokie zielenie i ciemny kobalt, które pojawiają się na tkaninach welwetowych i sztruksie.

PRAKTYCZNA SKÓRA NATURALNA I EKOSKÓRA

Do łask wracają meble tapicerowane skórą naturalną i ekoskórą w brązach karmelowych i głębokiej czerni. Spotkać je można nie tylko jako obicie krzeseł i foteli, ale również na obszernych sofach. Skóra ma być alternatywa dla tkanin szenilowych, które zdominowały rynek mebli wypoczynkowych w ostatnich latach. Podkreślany jest jej praktyczność w codziennym użytkowaniu.

TKANINY FUNKCJONALNE

Projektanci zwracają naszą uwagę na funkcjonalne walory tkanin, którymi obszyte są sofy i narożniki. Szczególne miejsce znajdują tu tkaniny plamo i wodoodporne. To ukłon w kierunku idei ekorozwoju – inwestujmy w meble dobre jakościowo, by posłużyły nam dłużej.

Autor: Ewelina Rozwód
Marketing Manager w Restilo - pisze, filmuje i komunikuje. Wierna idei, że wnętrza są uosobieniem charakteru mieszkańców, a prawdziwe życie - inspiracją do tworzenia wygodnej przestrzeni domowej.
Odwiedź nas:

To Top