Rustic industrial – trend dla miłośników skrajności

Rustic industrial – trend dla miłośników skrajności

Boho industrial, rustic industrial – te dwa określenia występują naprzemiennie w towarzystwie inspiracji wnętrz o surowym wykończeniu, uzupełnionych meblami i dodatkami w klimacie artystycznej bohemy. W domu w stylu boho industrial znajdziecie charakterystyczne duety takie jak ciepłe drewno & loftowa surowość (odkryta cegła, ściana w kolorze betonowej szarości, matowe czarne fronty, metalowe wykończenie mebli) czy nowoczesne minimalistyczne linie mebli & dekoracyjne detale. O tym, jak komponować przestrzeń we wnętrzu rustykalno industrialnym, opowie Kasia, autorka bloga @mygreeenworld.

Co było pierwsze: cegła czy drewno?

Drewno! Zdecydowanie drewno! Pierwszy mebel w domu to był drewniany stół i sumie od niego wszystko się zaczęło. Początkowa wizja domu znacznie odbiega od obecnej. Drewno, beton i metal były bazą. Stwierdziliśmy jednak, że jest nieco za surowo i postawiłam na cegłę rozbiórkową. Wtedy wszystko nabrało sensu!

Jak wprowadzasz kolory do wnętrza w stylu boho indutrial?

Trzymam się zasady, że bazą jest cegła i szarość na ścianach. Kolory przewijają się u mnie głównie w dodatkach: poduszki, wazony, plakaty dekoracyjne, świeże kwiaty. Ostatnio pojawiły się pierwsze meble w energetycznych kolorach: krzesło do toaletki z Restilo w miedzianym sztruksie i żółty fotel w salonie. I chociaż na początku trochę się wahałam, to dopełniły one wnętrze domu. To była dobra decyzja!

Gdzie szukać dodatków w stylu artystycznej bohemy?

Dodatki - to one właśnie dodają charakteru mojemu wnętrzu. Pękate wazony z kolorowego szkła, oryginalne donice przerobione w ramach weekendowego DIY i lampy. Wazon i lampa stoi w każdym kąciku! Wiele oryginalnych dodatków mam od mojej mamy, która była królową pchlich targów w Niemczech. Wiedziała, co mi się podoba, więc nigdy nie wracała z pustymi rękoma. Wiele oryginalnych dekoracji dorwałam w sklepach internetowych. W promocjach można znaleźć naprawdę niezłe smaczki.

Poza tym wszystkim - kwiaty! Suszone, doniczkowe czy zwykłe trawy w wazonach, które można zerwać podczas spaceru, są moim ulubionym dodatkiem.

Dopieszczone miejsce w Twoim domu to…

…chyba sypialnia? W salonie zostało mi jeszcze co nieco do zrobienia, by móc powiedzieć: jest idealnie! A sypialnia jest absolutnie ulubionym miejscem w domu. Wszystko, co lubię w jednym miejscu. Uwielbiam każdy skrawek tego pokoju: zieleń pod oknem, duże łóżko, lustro w starej oprawie, komodę z „milionem” szufladek, konsolę i wspomniane krzesło. Na wiosnę jeszcze zmienię zasłony i już będę mogła spać spokojnie!

3 złote rady dla miłośników stylu boho industrial:

Styl boho stanowi przeciwwagę dla surowego stylu industrialnego i w tej równowadze tkwi sekret pięknego wnętrza.

Metal, drewno i cegła to elementy, które będą miały rację bytu w każdym pomieszczeniu i są receptą na spójne wizualnie miejsce.

Mając tę podstawę w całym domu, wystarczy za pomocą dodatków stworzyć przytulne i nietuzinkowe wnętrze. Uważam, że wielką moc mają tkaniny. Tekstylia takie jak koce, pledy i poduszki to coś, w co warto inwestować.

To Top