Jak urządzić sypialnię w hotelowym stylu?

Jak urządzić sypialnię w hotelowym stylu?

Styl hotelowy w domowych wnętrzach cieszy się coraz większym uznaniem. Jest idealnym rozwiązaniem aranżacyjnym dla miłośników minimalizmu. Sypialnia cechująca się wspomnianą estetyką to synonim luksusu, nowoczesnego designu oraz dbałości o najwyższy poziom komfortu. Jak osiągnąć taki efekt w zaciszu czterech ścian? Poniżej prezentujemy nasze sposoby na sypialnię w stylu hotelowym!

Styl hotelowy – czym się charakteryzuje?

Myśląc o wnętrzach hotelowych, jako pierwsza nasuwa się myśl, że są one niezwykle uniwersalne i eleganckie. Dlaczego tak jest? To bardzo proste - aranżacja musi się wpisywać w bardzo zróżnicowane gusta licznych gości. Nie ma tu zatem miejsca na akcenty zbyt wyraziste i awangardowe.

W hotelowej sypialni zdecydowanie króluje klasyka w nowoczesnym wydaniu, okraszona ponadczasową i stonowaną paletą barw. Oczywiście urządzając sypialnie w hotelowym stylu we własnych czterech ścianach możemy pozwolić sobie na personalizację wnętrza. Możemy wybrać neutralne plakaty lub dodać galerię czarno-białych zdjęć z naszych podróży czy życia codziennego.

Poza aspektami czysto wizualnymi pokoje hotelowe cechują się funkcjonalnością – widoczną zarówno w układzie wyposażenia, jak i samym doborze mebli. Niepożądane są tutaj elementy zbędne oraz kompozycje, które utrudniają komfortowe poruszanie się po pokoju. Najważniejszym elementem każdej sypialni jest oczywiście łóżko. W kompozycji hotelowej stanowi ono centrum.

Sypialnia w stylu hotelowym – jakie łóżko?

Łóżko hotelowe cechują pokaźne gabaryty oraz usytuowanie w sercu wnętrza. Właściwie dobrane posłanie gwarantuje wysoki poziom komfortu, a co za tym idzie, doskonałej jakości sen.

Jak zatem znaleźć idealny wariant, który zapewni wygodę oraz doznania estetyczne zgodne z estetyką hotelową? Strzałem w 10 jest łóżko kontynentalne. Jak je rozpoznać? Łóżka kontynentalne są znacznie wyższe niż klasyczne meble - materac umieszczony jest tu zwykle na wysokości ok. 50-70 cm. Cechą charakterystyczną jest tu również zagłówek - wysoki, miękki i tapicerowany, sprzyjający wypoczynkowi w pozycji siedzącej. Bazowa, najniższa część łóżka, to skrzynia (boxspring). Komora wsparta jest najczęściej na bardzo niskich nóżkach.

Jak zaścielić hotelowe łóżko? Wygląd dodatków jest istotny, ale niemniej ważne są ich wymiary. Pościel i poduszki są dopasowane do wielkości materaca w taki sposób, aby zapewniać gościom pełen komfort snu. W domowym zaciszu również warto stosować taką zasadę - jeśli np. nasze łóżko ma wymiary 140x200 cm, to kołdra o wymiarach 200x200 cm gwarantuje spokojny i przyjemny sen. Nawet w przypadku 2 osób. Sama pościel powinna być bawełniana lub lniana. Dla podkreślenia hotelowego efektu najlepiej sięgnąć po model w neutralnych barwach o delikatnym wzorze.

Wyposażenie sypialni w stylu hotelowym

Kompozycja sypialni to jednak nie tylko posłanie. We wnętrzu stylizowanym na hotelowe warto postawić na jakość, a nie ilość. Właśnie dlatego w hotelowej sypialni najlepiej sprawdza się jeden mebel służący do przechowywania. Szafa wieloskrzydłowa zapewni odpowiednią ilość miejsca do przechowywania oraz optycznie powiększy wnętrze.

Dla podkreślenia hotelowego charakteru sypialni warto postawić na symetryczny układ mebli i dekoracji. W każdym pokoju hotelowym jest to charakterystyczny element, sprawiający, że każdy z gości hotelowych otrzymuje ten sam standard wyposażenia. Symetria powinna być utrzymana w szczególności w obrębie łóżka. W związku z tym, po lewej i prawej stronie posłania dobrze jest zaaranżować takie same szafki nocne, lampki i dywaniki.

Dodatki - hotelowy szyk w domowym zaciszu

Na aranżację wnętrza składa się nie tylko wyposażenie oraz jego układ. Zwróć uwagę na kolory i detale dekoracyjne. W sypialni stylizowanej na hotelową zdecydowanie najlepiej jest postawić na barwy stonowane i klasyczne - brązy, beże i szarości.. Powinny one stanowić bazę na największych powierzchniach, takich jak ściany i meble wielkogabarytowe. Czy to oznacza, że nie ma tutaj miejsca dla nasyconych w swych barwach akcentów? Oczywiście, że jest! Aby wprowadzić do otoczenia wyraziste elementy kolorystyczne, wystarczy sięgnąć po dekoracje takie jak: lampki nocne, poszewki na poduszki, obrazy czy lustra w ozdobnych ramach. Dzięki nim przestrzeń zyska nie tylko wyrazu, ale również domowego, ciepłego klimatu.

W sypialni hotelowej nie może zabraknąć także dywanu. Dodatek ten najczęściej zajmuje całą powierzchnię podłogi i ma krótkie włosie lub strukturę sznurkowaną. Nadaje wnętrzu przytulności i zacisznej atmosfery. Jeśli nasza sypialnia jest mała, to obszerny dywan można zastąpić chodniczkami. Niewielkie dywaniki wystarczy zaaranżować po obu stronach łóżka – podkreśla wówczas symetrię, o której wspomnieliśmy nieco wyżej. Jeśli z łóżka można swobodnie „wyjść” od strony nóg – tam również powinien się znaleźć dywanik do ocieplenia podłogi.

Sypialnia do każdego wnętrza

Styl hotelowy to doskonała inspiracja dla sypialni. Wnętrza bazujące na tej wyjątkowej estetyce nie tylko świetnie wyglądają, ale zapewniają również wysoki komfort wypoczynku. Prostota połączona z funkcjonalnością to najlepszy przepis na kompozycję, która ma sprzyjać relaksowi.

Sypialnia w stylu hotelowym do świetna baza aranżacyjna. Jeśli urządzamy nasze pierwsze mieszkanie i nie do końca jesteśmy pewni, jaki styl nam się podoba, to sypialnia w stylu hotelowym daje wiele opcji na jej późniejszą re-aranżację. Posiadając już neutralną bazę, możemy wprowadzać stopniowo lub sezonowo ulubione kolory (np. poprzez dodatki). W taki sposób, bez ponoszenia dużych nakładów finansowych, przekonamy się, co jest w naszym guście. Właśnie z tego względu zdecydowanie warto wprowadzać hotelowy szyk również do zacisza naszych czterech ścian!

To Top