Sypialnia, w której budzisz się z uśmiechem

Sypialnia, w której budzisz się z uśmiechem

Wstajesz rano i patrzysz w lustro. To, w jakim nastroju przywitasz domowników, zależy od szybkiej kalkulacji, czy jest to „bad hair day” czy dzień, w którym promieniejesz. Stojąc przed odbiciem, prawdopodobnie nie zdajesz sobie sprawy, że pierwszą rzeczą, którą ujrzały Twoje oczy była Twoja sypialnia. To ona pierwsza przywitała Cię na „Dzień dobry!” i to jej wygląd miał podświadomy wpływ na Twój nastrój.

Co jeśli

brak szafki nocnej, na której czekałaby na Ciebie upragniona szklanka wody o poranku albo nieprzyjemnie zimna podłoga pod stopami były bodźcami, które popsuły Ci humor? Widzisz oczami wyobraźni swoją sypialnię? Zastanów się, co można w niej zmienić, by od pierwszych chwil po przebudzeniu nasycić zmysły pozytywnymi wrażeniami. Nie wiesz od czego zacząć? Oto kilka pytań, na które warto sobie odpowiedzieć!

WZROK

Jakie światło wpada o poranku do Twojej sypialni? Czy jest zimne czy ciepłe? A może jest ciemno od rolet i pierwsze, co widzisz to kolor zasłon na oknach? Możesz manewrować odcieniem (chłodny/ciepły) i stopniem zaciemnienia, wybierając odpowiedni rodzaj zasłon. Najwięcej światła wpada przez firanki i zasłony o niskiej gramaturze. Zasłony welwetowe, zaciemniające bądź sztruksowe zablokują dopływ światła słonecznego. Firanki we wzory rzucą figlarne cienie na ściany, jeśli sypialnia położona jest od wschodu. Zwróć uwagę na kolory. Udowodniono, że w sypialni najprzyjemniejsze dla oka są zgaszone, ciepłe błękity, zielenie (pastelowe i butelkowe), beże i biele. Jeśli lubisz kontrastowe połączenia, zostaw je w salonie lub w łazience – miejsce kojarzone ze spokojem woli harmonijną kolorystykę.

DOTYK

Jaką pościel lubisz? Bawełnianą, lnianą, a może lubisz szorstkość flaneli lub chłód satyny? Wybierz pościel, z której objęć będziesz wychodzić z zadowoleniem! I wróćmy jeszcze do wstawania lewą nogą. Czy dotyk Twojej podłogi jest przyjemny czy bosą stopę od razu wkładasz w kapcie? Jeśli byłoby Ci przyjemnie poczuć o poranku miękkość króliczego futerka - postaw na dywany z długim włosiem (np. dywan Rabbit). Gwarantujemy, że codziennie wywołają na Twojej twarzy uśmiech!

SŁUCH

Są dźwięki, które pozytywnie nastrajają i te podnoszące ciśnienie w sekundę. Jeśli drażni Cię skrzypiąca szuflada, z której codziennie rano wyciągasz bieliznę albo odgłos drzwiczek od komody, które rytmicznie obijają się o siebie niedomknięte – napraw je lub wymień na nowe. Gdy wysłużone łóżko lub materac wybijają Cię codziennie ze snu symfonią Bethovena, przez co budzisz się z podkrążonymi oczami, nie odkładaj jego wymiany „na potem”. W naszym sklepie możesz rozłożyć zakupy na raty i cieszyć się wygodą i komfortem od zaraz!

ZAPACH

W sypialni nie radzimy stosować intensywnych zapachów, ale dobrym sposobem na odświeżenie powietrza (rzecz jasna, oprócz porannego wietrzenia) jest - dyfuzor (atomizer). Wytwarza niezwykle delikatną mgiełkę zapachu, wykorzystując wysoką częstotliwość drgań, rozbijającą cząsteczki wody. Para wydostająca się z urządzenia nawilża powietrze, tym samym zapewniając osobom przebywającym wewnątrz pomieszczenia większy komfort oddychania. Dyfuzor nie tylko pozwala na regulację ilości wytwarzanej pary, ustawienie czasu pracy, ale także dostosowanie jasności ekranu – maksymalnie przygaszony nie będzie przeszkadzał nawet w nocy.

SMAK

Na koniec coś dla koneserów romantyzowania życia – śniadanie do łóżka! Bądźmy szczerzy, posiadając dzieci czy pupila, który woła do wyjścia z łóżka o 5-tej nad ranem, mało kto może pozwolić sobie na ten luksus. Jednakże bez względu na warunki domowe, zachęcamy, by przynajmniej raz na miesiąc zorganizować sobie dzień lenia i zjeść ulubione śniadanie w swojej wymarzonej sypialni!:) Na przykład na jednym z naszych stolików bocznych lub tacy śniadaniowej.

Autor: Ewelina Rozwód
Marketing Manager w Restilo - pisze, filmuje i komunikuje. Wierna idei, że wnętrza są uosobieniem charakteru mieszkańców, a prawdziwe życie - inspiracją do tworzenia wygodnej przestrzeni domowej.
Odwiedź nas:

To Top