Viva magenta!

Viva magenta!

Ogłoszeniu koloru roku 2023 towarzyszyła wystawa artystyczna „Magentaverse” w Miami. Wystawę zbudowano z interaktywnych pokoi, które poprzez wywoływanie wrażeń wizualnych, słuchowych i dotykowych, powiązanych z kolorem Viva Magenta, badały „dynamikę między sztuczną inteligencją a ludzką kreatywnością”. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak wygląda kolor wybrany we współpracy człowieka ze sztuczną inteligencją, czytaj dalej!

Viva magenta – jaki to kolor?

Pod nazwą koloru 2023, przywołującego pozytywne emocje, kryje się odcień symbolizujący burzliwe wydarzenia ubiegłego roku. Z jednej strony intensywna szkarłatna czerwień nawiązuje do koloru tętniącej krwi, z drugiej – tony chłodnego różu w odcieniu viva magenta wyciszają, niosą spokój i nadzieję. W psychologii kolorów viva magenta dodaje nam pewności siebie, a wnętrzu - ekspresyjności. Jeśli poszukujesz wnętrzarskich inspiracji z odcieniem koszelinowej czerwieni, znajdziesz je w wielu projektach wybitnych designerów, takich jak Verner Panton, Arne Jacobsen czy Gaetano Pesce.

Z czym łączyć Viva Magenta?

Wyjątkowość koloru viva magenta ukryta jest w niespotykanej cesze, jaką jest łączenie w sobie zarówno ciepłych, jak i chłodnych tonów. Zestawienie koszelinowej czerwieni z innymi kolorami zależy od tego, jaki odcień chcemy z niej wydobyć (czerwień czy róż). Viva magenta pasuje do palety kolorów, bazującej na klasycznej triadzie, która obejmuje czerwień, żółty i niebieski. Fanów niekonwencjonalnych zestawień zachwyci duet viva magenta i zieleń khaki, nawiązujące do kolorystyki egzotycznych kwiatów. W tym wydaniu, dobrym towarzystwem będzie również pomarańcz, miedź i granat. Klasyczne i nowoczesne wnętrza przyjmą viva magenta na tle eleganckich beży, kremów oraz szarości. Podkreśli ona piękno kamienia naturalnego, betonu i niezwykle trendującego lastryko.

Gdzie dodać magentę?

Mimo intensywnej barwy, viva magenta genialnie prezentuje się na dużych powierzchniach takich jak ściany strukturalne czy podłogi z matowych płytek ceramicznych. Takie rozwiązanie powinno wiązać się jednak z ogólnym konceptem architektonicznym, a nie wyborem dokonanym pod wpływem emocji czy mody. Kolor różanej czerwieni wyeksponuje meble wypoczynkowe o niebanalnych formach oraz doda pikanterii minimalistycznym komodom (jako element frontu lub blatu). Jeśli masz ochotę włączyć viva magenta do już zaaranżowanego wnętrza, możesz rozejrzeć się za tekstylnymi dodatkami, takimi jak ciężkie welwetowe i szenilowe zasłony, ozdobne poszewki na poduszki, koce i narzuty lub szklane i ceramiczne dekoracje.

Autor: Ewelina Rozwód
Marketing Manager w Restilo - pisze, filmuje i komunikuje. Wierna idei, że wnętrza są uosobieniem charakteru mieszkańców, a prawdziwe życie - inspiracją do tworzenia wygodnej przestrzeni domowej.
Odwiedź nas:

To Top