Serwisy obiadowe

Większość z nas zanim sięgnie po pierwszy kęs dania, najpierw je posiłek oczami, dlatego też w wielu restauracjach, tak dużą rolę przywiązuje się do estetycznego podania

serwowanych posiłków. Szefowie kuchni aż prześcigają się w zaskakujących pomysłach. Wykorzystują naczynia o mocno geometrycznych kształtach lub niestandardowe materiały, takie jak sprasowana gryka, z której wykonuje się jadalne talerze. O tym, jak istotna jest zastawa, bardzo dobrze wiedzą również nasze babcie, które na specjalne okazje wyciągają z kredensu eleganckie serwisy obiadowe, dzięki czemu prosty obiad zmienia się w niezapomniany posiłek. Ilość dostępnych na rynku serwisów obiadowych jest ogromna. Możemy wybierać pomiędzy różnymi kolorami, kształtami i stylami. W zależności od naszych preferencji, możemy zdecydować się na klasyczne, stonowane serwisy obiadowe lub bardziej odważne komplety o mocno geometrycznych formach. Te drugie są bardzo modne od paru dobrych sezonów. Dobrze znać trendy, ostateczny wybór jednak powinien zależeć od naszych preferencji estetycznych. Tak więc, nawet jeśli w danym momencie królują kwadratowe modele serwisów, z fantazyjnymi zdobieniami, nic nie stoi na przeszkodzie, aby w naszej jadalni pojawił się bardziej tradycyjny, owalny serwis obiadowo-kawowy. O czym warto pamiętać, zanim kupimy serwis obiadowy? Czy serwisy obiadowo-kawowe są dobrym pomysłem na prezent? Odpowiemy na te pytania oraz utwierdzimy w przekonaniu, że dobrze dobrany serwis obiadowy jest niezbędny w każdej jadalni!

 

Wyniki: 13

 1. Zestaw talerzy PROVENCE 12 szt.
  Cena promocyjna 383,20 zł Regular Price 479,00 zł
  Zestaw talerzy PROVENCE 12 szt.
 2. Dostępny wkrótce Komplet stołowy BAMBINI, muzycy, 3 szt.
  Cena promocyjna 102,12 zł Regular Price 111,00 zł
  Komplet stołowy BAMBINI, muzycy, 3 szt.
 3. Dostępny wkrótce Komplet stołowy BAMBINI, autka, 3 szt.
  Cena promocyjna 123,71 zł Regular Price 139,00 zł
  Komplet stołowy BAMBINI, autka, 3 szt.
 4. Dostępny wkrótce Komplet stołowy BAMBINI, rusałki, 3 szt.
  Cena promocyjna 123,71 zł Regular Price 139,00 zł
  Komplet stołowy BAMBINI, rusałki, 3 szt.

Wyniki: 13

plant image

POPULARNE PRODUKTY

O czym warto pamiętać, zanim kupimy serwis obiadowy?

Serwis obiadowy jest niezastąpiony, jeśli chcemy przygotować elegancką kolację lub zależy nam na tym, aby nasze codzienne posiłki prezentowały się stylowo. Zanim zdecydujemy się na konkretny serwis obiadowy, powinniśmy zastanowić się, z jak wielu elementów powinien się on składać. Jeśli zazwyczaj przygotowujemy większe przyjęcia, warto wybrać liczny komplet. Natomiast, jeśli cenimy kameralne, rodzinne spotkania to wystarczy serwis dla 6/8 osób. Dobrym rozwiązaniem jest wybór nieco większego serwisu obiadowo-kawowego. Dzięki temu mamy pewność, że w momencie, gdy jeden z elementów się stłucze, będziemy mogli nadal korzystać z zestawu. Serwisy obiadowe oprócz podstawowych części takich jak talerze i miski, często składają się z wielu dodatkowych elementów. Są nimi cukiernice, mleczniki, kubki, tace, solniczki i pieprzniczki oraz karafki. Tylko od nas zależy, czy liczy się dla nas harmonijny wygląd naszego stołu, który gwarantuje wieloelementowy serwis obiadowy, czy wolimy samodzielnie dobrać resztę dodatków. Pamiętajmy jednak, że serwisy obiadowe są projektowane w takich sposób, aby były spójne estetycznie i często trudno osiągnąć ten efekt samodzielnie. Kolejnym pytaniem, które powinniśmy sobie zadać, jest rodzaj materiału, z którego został wykonany komplet. Tutaj oczywiście króluje porcelana, poddawana często specjalnej obróbce, dzięki której zyskuje ona większą trwałość oraz ,,akwarelowy” wygląd. Gdy ustalimy już wielkość serwisu obiadowego, rodzaj materiału, z jakiego ma być wykonany, zostaje nam wybór stylu, w którym ma być utrzymany komplet. Wybór jest ogromny, od okrągłych, białych serwisów obiadowo-kawowych, po ekstrawaganckie płaskie talerze przypominające z wyglądu tace, a nawet serwisy obiadowe, w których każdy element przedstawia, którąś z planet Układu Słonecznego.

Czy serwisy obiadowo-kawowe są dobrym pomysłem na prezent?

Przez wiele lat serwisy obiadowe były jednym z najpopularniejszych prezentów ślubnych. Nic dziwnego, gdyż zakup eleganckiej zastawy stołowej to spory wydatek. Dlatego jeśli para młoda jest naszymi bliskimi znajomymi i znamy jej preferencje estetyczne, to serwis obiadowy będzie idealnym prezentem. Serwis obiadowo-kawowy jest też świetnym pomysłem na obdarowanie kogoś bliskiego, kto wprowadził się do nowego mieszkania. To jeden z tych prezentów, które są zarazem praktyczne, ale też efektowne, a odpowiednio pielęgnowane posłużą latami.

Serwisy obiadowe - nowoczesność kontra klasyka

Dostępne na rynku serwisy obiadowo-kawowe podzielić możemy na nowoczesne lub klasyczne. Nietradycyjne zastawy stołowe są zazwyczaj geometrycznych kształtów oraz posiadają odważne tłoczenia. Większość z nich wyróżnia się nieoczywistymi kolorami. Ponadto tego typu designerskie naczynia posiadają intrygujące zdobienia np. intensywne kwiatowe motywy oraz awangardowe wzory. Takie nietypowe naczynia świetnie odnajdą się w chłodnych skandynawskich wnętrzach. Serwisy obiadowe o bardziej klasycznych kształtach sprawdzą się natomiast świetnie w rustykalnych pomieszczeniach lub w jadalniach typu glamour. Ponadto tradycyjne serwisy obiadowo-kawowe wielokrotnie pełnią rolę, eleganckiego tła dla aranżacji stołu. Ich stonowany charakter oraz delikatne zdobienia dodają mieszkaniu gracji i szyku. Warto pamiętać, że ponadczasowa elegancja nigdy nie wychodzi z mody, tak więc nie musimy się obawiać, że wybrany przez nas serwis obiadowy przestanie pasować do wybranych elementów wystroju.

To Top