Stoliki boczne

Stolik boczny często nazywany jest meblem pomocniczym. Ciężko nie zgodzić się z takim stwierdzeniem, gdyż poręczny dodatek istotnie pełni wiele ważnych funkcji. Przydatny

podczas każdej imprezy rodzinnej, w życiu codziennym okazuje się zbawieniem podczas najrozmaitszych sytuacji. Lekka konstrukcja pozwala na łatwe przenoszenie i dostosowanie wyposażenia do bieżących potrzeb. W salonie jest to bezapelacyjnie niezastąpiony i funkcjonalny element umeblowania, o którym naszym zdaniem warto pamiętać już na etapie aranżacji wnętrz.

Wyniki: 17

 1. Stolik boczny Marmurowy wzór Czarny BONEY
  Cena promocyjna 198,50 zł Regular Price 208,95 zł
  Stolik boczny Marmurowy wzór Czarny BONEY
 2. Okrągły stolik do salonu 33 cm Industrialny Dąb ROLEN
  Cena promocyjna 185,02 zł Regular Price 198,95 zł
  Okrągły stolik do salonu 33 cm Industrialny Dąb ROLEN
 3. Industrialny stolik boczny Czarny DOTHI
  Cena promocyjna 223,67 zł Regular Price 237,95 zł
  Industrialny stolik boczny Czarny DOTHI
 4. Industrialny stolik boczny VIGO
  Cena promocyjna 212,38 zł Regular Price 218,95 zł
  Industrialny stolik boczny VIGO
 5. Stolik kawowy boczny do salonu Wysoki Industrialny Brąz FLURTA
  Cena promocyjna 109,87 zł Regular Price 156,95 zł
  Stolik kawowy boczny do salonu Wysoki Industrialny Brąz FLURTA
 6. Stolik Kawowy Boczny Wysoki Brązowo Czarny INDUSTRIAL
  Cena promocyjna 149,57 zł Regular Price 271,95 zł
  Stolik Kawowy Boczny Wysoki Brązowo Czarny INDUSTRIAL
 7. Umbra - Stolik kawowy boczny Czarny HUB
  Cena promocyjna 321,10 zł Regular Price 668,95 zł
  Umbra - Stolik kawowy boczny Czarny HUB
 8. Szafka Stolik Kawowy Boczny z Półką Brązowo Czarny INDUSTRIAL
  Cena promocyjna 254,79 zł Regular Price 410,95 zł
  Szafka Stolik Kawowy Boczny z Półką Brązowo Czarny INDUSTRIAL
 9. Nowoczesny stolik boczny ze szklanym blatem Biały STEVI
  Cena promocyjna 291,97 zł Regular Price 313,95 zł
  Nowoczesny stolik boczny ze szklanym blatem Biały STEVI
 10. Dostępny wkrótce Stolik boczny Dwupoziomowy Czarny KHLOE
  Cena promocyjna 952,16 zł Regular Price 1 057,95 zł
  Stolik boczny Dwupoziomowy Czarny KHLOE

Wyniki: 17

plant image

POPULARNE PRODUKTY

W skrócie o stolikach bocznych

Stylowy stolik boczny do kanapy

Intuicyjnie to właśnie sofa jest obiektem, obok którego najchętniej i najczęściej aranżujemy poręczny stolik pomocniczy. Boczny blat będący w zasięgu ręki to istne zbawienie. Na płycie wierzchniej z przyjemnością odkładamy przekąski, ulubioną lekturę lub drobne sprzęty elektroniczne. Wieczorny seans filmowy jest dzięki temu jeszcze bardziej komfortowy, gdyż wszystko to, co tylko może okazać się niezbędne podczas transmisji, okazuje się leżeć tuż obok nas. Sprawia to, że nasza uciecha może trwać w sposób ciągły i niczym nieprzerwany. Stolik boczny do sofy charakteryzuje się specyficzną formą. W przeciwieństwie do klasycznych modeli blat mebla jest wizualnie wysunięty, z kolei podstawa umożliwia nam maksymalne dosuniecie konstrukcji do różnego rodzaju siedzisk i leżanek.

Przepis na wygodę – pomocnicze stoliki boczne

Jeśli podczas aranżacji domu stawiamy wygodę na równi z wyglądem, wówczas stoliki boczne zdecydowanie powinny znaleźć się w centrum naszego zainteresowania. Poręczne meble charakteryzują się niewielkimi wymiarami, dzięki czemu wpasowanie ich nawet w skończone kompozycje jest zadaniem bardzo prostym. Już jeden element wyposażenia tego typu wystarczy, aby sprawić, że nasze życie stanie się nieco prostsze. Gdzie najlepiej go umiejscowić? Jak wspomnieliśmy już nieco wyżej, to salon jest najczęściej wybieraną przestrzenią do tego celu. Jeśli chcemy nieco przełamać utarte schematy, wówczas polecamy postępowe podejście do tworzenia strefy wypoczynkowej w pokoju dziennym. W centrum wystarczy ustawić dwa fotele uszaki, pomiędzy którymi znajdzie się stolik pomocniczy. Wtenczas możemy być pewni, że nasze wnętrze będzie postępowe i funkcjonalne.

 Jak wybierać stoliki boczne do domu?

Wybór konkretnego stolika warto uzależnić od potrzeb praktycznych i estetycznych. Do dyspozycji mamy bowiem pełne spektrum zróżnicowanych wariantów, których odmienność może być odnoszona do różnych aspektów. Blaty okrągłe, kwadratowe i prostokątne, to pierwsza propozycja podziału. Idąc dalej, warto przyjrzeć się wymiarom i wielkościom poszczególnych parametrów. Istotna jest bowiem nie tylko wielkość płyty wierzchniej, ale również wysokość jej położenia. Na co jeszcze dobrze jest zwrócić uwagę? Niesamowicie ważnym elementem jest podstawa. Jeśli dywan do salonu stanowi miejsce, na którym chcemy zaaranżować stolik pomocniczy, wówczas nie warto sięgać po model na kółkach. W takim przypadku lepiej sprawdzi się wariant z klasycznym, stabilnym stelażem jednoelementowym. Ostatnią kwestią jest oczywiście wygląd. Opisywany typ mebla często uznawany jest wyłącznie za dodatek. Naszym zdaniem warto jednak zadbać o to, aby był on spójnym detalem pasującym do całej kompozycji.

To Top