Zasłony na przelotkach

Zasłony na przelotkach to jedna z najpopularniejszych opcji dekoracji okiennej, która pełni w naszych domach przede wszystkim funkcję dekoracyjną. Długie, kolorowe pasma

materiału z okrągłymi detalami, wykorzystywane są również jako osłona przed światłem słonecznym i niechcianymi spojrzeniami.

Wyniki: 167

 1. Zasłona na przelotkach Sztruksowa Pudrowy Róż 140x250 HOBBO
  Cena promocyjna 50,30 zł Regular Price 52,95 zł
  Zasłona na przelotkach Sztruksowa Pudrowy Róż 140x250 HOBBO
 2. Zasłona na przelotkach Sztruksowa Szara 140x250 HOBBO
  Cena promocyjna 50,30 zł Regular Price 52,95 zł
  Zasłona na przelotkach Sztruksowa Szara 140x250 HOBBO
 3. Zasłona na przelotkach Sztruksowa Musztardowa 140x250 HOBBO
  Cena promocyjna 50,30 zł Regular Price 52,95 zł
  Zasłona na przelotkach Sztruksowa Musztardowa 140x250 HOBBO
 4. Zasłona na przelotkach Sztruksowa Granatowa 140x250 HOBBO
  Cena promocyjna 50,30 zł Regular Price 52,95 zł
  Zasłona na przelotkach Sztruksowa Granatowa 140x250 HOBBO
 5. Zasłona na przelotkach Sztruksowa Grafitowa 140x250 HOBBO
  Cena promocyjna 50,30 zł Regular Price 52,95 zł
  Zasłona na przelotkach Sztruksowa Grafitowa 140x250 HOBBO

Wyniki: 167

plant image

POPULARNE PRODUKTY

Kilka słów o zasłonach na przelotkach

Zasłony na przelotkach – wady i zalety

Nie ulega wątpliwości, że zasłony na przelotkach cieszą się ogromną popularnością. Współcześnie projektowane wnętrza coraz rzadziej wyposażane są w standardową szynę sufitową. Karnisz to zdecydowanie bardziej postępowa opcja, pozwalająca na zaaranżowanie najróżniejszych dekoracji okiennych. Różnice pomiędzy sposobami montażu tekstyliów okiennych uzależnione są od wspomnianego elementu. Co więcej, każdy sposób gwarantuje nieco inny efekt oraz charakteryzuje się odmiennymi wadami i zaletami. Kluczowym atutem modeli wyposażonych w przelotki jest naturalny wygląd materiału. Tkanina samoistnie układa się w atrakcyjne dla oka fale. Kolejnym plusem jest brak problemu z zacinaniem się oraz odpadaniem poszczególnych fragmentów. Do minusów można zaliczyć sposób zakładania zasłon, gdyż wymaga on częściowego demontażu karnisza. Faktem jest jednak, że wciąż pozostaje on znacznie szybszy od metody z wykorzystaniem szyny.

Aranżacja zasłony na przelotkach

Zasłony z kołami pasują do wnętrz klasycznych i nowoczesnych – w przypadku tych pierwszych, dodają aranżacji postępowego sznytu, z kolei w drugich wzorowo łącza się z całą kompozycją. Po wyborze konkretnego modelu przychodzi czas na uformowanie tkaniny. Jak wspomnieliśmy już nieco wyżej, materiał samoistnie tworzy fale, jednak to od nas zależy, jaka jest rozpiętość całej dekoracji. Im bliżej siebie znajdują się przelotki, tym bardziej wyrazisty jest wzór drapowania. Do najnowszych trendów w zakresie aranżacji ozdób okiennych należy sposób bazujący na wykorzystaniu dwóch różnych pasów materiału. Zasłony na przelotkach mogą być bowiem łączone, ważne jednak, aby cała kompozycja była symetryczna. Zadbajmy również o to, aby wielkość fal była podobna we wszystkich wykorzystanych elementach.

Jak wybierać gotowe zasłony na przelotkach?

Dopasowanie akcesoriów tekstylnych do całej aranżacji stanowi element mający niebagatelny wpływ na efekt. Strategii doboru jest kilka. Materiał może bowiem być spójną częścią całej kompozycji lub stanowić wyrazisty akcent, który dodaje całemu otoczeniu świeżości. Zasłony gotowe w intensywnych barwach lub o silnie kontrastujących wzorach zdecydowanie zwracają uwagę. Świetnie sprawdzają się przez to w pokojach, w których wyraźnie brakuje zauważalnego niuansu. Wybór konkretnego modelu może jednak przyprawić o zawrót głowy, bowiem oferta materiałowych ozdób okiennych jest bardzo rozbudowana. Warto fakt ten wykorzystać! Ciekawe wzory aż proszą się, aby zaprosić je do domowych wnętrz, w których zaprezentują wszystkie swoje walory.

Zasłona na przelotkach jako nietuzinkowa forma dekoracji

Jeśli należymy od osób, które nie lubią nudy i monotonii, to zasłony na przelotkach są wprost stworzone do naszych domów! Mogą być bowiem wymieniane nawet co sezon. Świetnym pomysłem jest także wykorzystanie ich w pokojach dzieci. Maluchy często dzielą upodobania do najróżniejszych motywów – od piłki nożnej, po krainę czarów. Zasłony do pokoju młodzieżowego o kolorowym deseniu błyskawicznie wprowadzą do sypialni pociechy pożądany wzór, który ucieszy oczy naszego smyka.

To Top